جمعه ٠٦ خرداد ١٤٠١ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > پیام رئیس کنگره 
 
 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

شکر و سپاس حق تعالی را که برای چهاردهمین سال پیاپی توفیقمان داد تا کنگره بین المللی سرطان پستان را برگزار کنیم و بهانه ای برای حضور در محضرتان داشته باشیم .

در کنگره سال جاری نیز همانند سالهای قبل، تازه های تشخیص و درمان و پیش گیری این عارضه بهداشتی را با بهره گیری از همکاران متخصص داخلی و خارجی ارائه می دهیم تا ادای دینی بر شما کرده باشیم .

سرطان پستان بعنوان شایع ترین سرطان در زنان و مردان ایرانی سالانه قریب ده هزار نفر را مبتلا می کند و به علل مختلف میزان بقای آن در استان های مختلف متفاوت است، به نحوی که میزان بقای ده ساله از حدود 50 درصد تا حدود 80 درصد متفاوت است و این امر ضرورت تبیین استانداردهای ملی تشخیص و درمان را بیشتر می کند. امروزه موضوع شخصی شدن طب (Medicine) مورد توجه قرار گرفته است که هسته اصلی و واقعی (Precision Medicine) را تشکیل می دهد .

گاهی سرطان پستان در مراحل بالینی اولیه ، به متاستاز و مرگ فرد منجر می شود ولی در مراحل بالینی پیشرفته عمر طبیعی دارد، در حالیکه استانداردهای درمانی برای آنها بطور مساوی رعایت شده است .

روش های تشخیص از آنچه امروز در قالب بالینی و تصویربرداری و نسج شناسی است به بیوپسی های مایع و با کشف پروتئین های تغییر شکل یافته بشکل های گوناگون در جریان خون (Free DNA , CTC , DTC , ….) بروز کرده است بطوریکه امکان کشف سرطان را بسیار زودتر از امکانات موجود تصویربرداری فراهم می کند .

ماهیت تشخیص و درمان در قالب اصولی بیولوژیک، امور اجتماعی، روانشناختی و معنوی، حرمت بیشتری پیدا کرده است و در قالب تیم های چند تخصصی این خدمات به بیماران ارائه می شود .

در سال جاری تحول های تشخیص و درمان و مراقبت از سرطان پستان را با انتقال تجربیات ملی و بین المللی مطرح می کنیم و امید داریم خدمتگزار شایسته ای برای شما طالبین بزرگوار علم باشیم و ان شاءا... خدمات عالمانه تر و دلسوزانه تری را به مردم و بیماران خود ارائه دهیم که آسان ترین روش جلب رحمت الهی است . در اینجا فرصت را غنیمت شمرده، حضور گرم شما و مهمانان خارج از کشور را صمیمانه گرامی می دارم .

 

من الله التوفیق و عیله التکلان

محمد اسماعیل اکبری

رئیس کنگره

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس دبیرخانه : تهران-ميدان تجريش- بيمارستان شهداي تجريش- مركز تحقيقات سرطان

تلفن: 2-22748001 - 021

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.