جمعه ٠٦ خرداد ١٤٠١ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > پیام رئیس دانشگاه 
 
 

بسمه تعالی

چهارده سال است که مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با احساس مسئولیت علمی و اجرایی کنگره سالانه بین المللی سرطان پستان را برگزار می کند و در این کنگره تبادل تجربیات و اطلاعات علمی بین المللی را انجام می دهد.

سرطان پستان شایع ترین سرطان زنان ایرانی است که با بروز قریب ده هزار مورد در هر سال به عنوان یک معضل بهداشتی مورد عنایت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.

با توجه به عدم وجود نظام غربالگری بر پایه ماموگرافی در کشور ضرورت دارد مردم نسبت به این بیماری آگاه شوند و از چگونگی خودمراقبتی در قبال شایع ترین سرطان زنان مطلع گردند. همچنین گروه پزشکی لازم است با علم روز توانمندی مناسب را برای پاسخگویی به این نیاز اجتماعی پیدا کنند.

مرکز تحقیقات این دانشگاه بخوبی این نیازها را شناخته و در طول چهارده سال گذشته به آن عمل کرده است. نکته اساسی میزان بقای بیماران مبتلا به سرطان پستان در سراسر کشور است که گاهی تا 20 درصد تغییر می کند، بدین معنی که در بعضی از استان ها میزان بقای کل آسیب 60 درصد  و در بعضی دیگر آسیب80 درصد می باشد.

این تفاوت علاوه بر علل اجتماعی و اقتصادی می تواند ناشی از تفاوت در مراقبت پزشکی نیز باشد. لذا ضمن ارج گذاری به خدمات این گروه از همکارانم در سراسر کشور انتظار دارم به نحو مناسب در این کنگره شرکت کرده و ان شاالله توانمندی بیشتری را برای مراقبت از مردم به دست آورند.

اینجانب مقدم شما شرکت کنندگان ارجمند اعم از ایرانیان مقیم خارج از کشور، همکاران ارجمند شاغل در داخل کشور و مهمانان محترم از سایر دانشگاه ها را به چهاردهمین کنگره سالانه بین المللی سرطان پستان گرامی میدارم و امیدوارم در طول سه روز برگزاری این سمینار بیشترین بهره علمی را برده و ازسیاحت در شهر زیبای تهران نیز لذت ببرید.

 

دکتر آقاجانی

رییس دانشگاه

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس دبیرخانه : تهران-ميدان تجريش- بيمارستان شهداي تجريش- مركز تحقيقات سرطان

تلفن: 2-22748001 - 021

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.